top of page

o nás

„Neexistuje taková nemoc, která by nesouvisela s duší...“,

prohlásil Sokrates před 2400 lety

Centrum psychosomatické medicíny - CEPSYMED, jsme založili v roce 2017 jako poslední článek našich předchozích aktivit.

Po letech činnosti v občanských sdruženích, státních zdravotnických, školských a dalších institucí, jsme dospěli k rozhodnutí k vytvoření nestátního zdravotnického zařízení, které bude splňovat všechny naše představy a požadavky a nebudeme se muset ničemu přizpůsobovat.

 

V roce 2014 se nám podařilo získat do pronájmu budovu ve vlastnictví Městské části Prahy 17, která dala souhlas s vybudováním tohoto centra a finančně pokryla rekonstrukci  objektu.  My, coby nositelé know-how, jsme spolu s architektem dle evropských norem připravili projekt na generální rekonstrukci objektu. V březnu 2017 jsme se nastěhovali do nových bezbariérových prostor, s podlahovou plochou 1300 metrů čtverečních, vlastním rehabilitačním bazénem, tělocvičnou, ordinacemi, rehabilitačními místnostmi a prostory pro dětské stacionární zařízení.

K pohodlí našich klientů dále slouží zahrada a vlastní uzavřené parkoviště. 

 

Centrum psychosomatické medicíny se nachází v klidné lokalitě s nejčistším ovzduším v Praze, vedle ikonického Řepského kláštera. Jsme přesvědčeni, že samo toto prostředí  hraje velkou roli při úzdravě našich klientů a pacientů. 

 

Jsme pracoviště multioborové - lékaři a zdravotní sestry, psychologové, adiktologové, speciální a sociální pedagogové, sociální pracovníci, rehabilitační pracovníci, plavečtí instruktoři, terapeuti zdravého životního stylu, trenéři a další specialisté. Jsme partnersky propojeni s Klinikou profesora Řeháka, která zajišťuje pro naše pacienty a klienty péči v oblasti somatické medicíny.

 

Naše jedinečnost, a to jak na území Prahy, tak i v rámci ČR, spočívá v komplexnosti péče jak o jednotlivce, tak o rodiny, a to v rámci jednoho zařízení.

náš tým

bottom of page