O nás

„Neexistuje taková nemoc, která by nesouvisela s duší...“, prohlásil Sokrates před 2400 lety

BYM (46).jpg
 

Centrum psychosomatické medicíny - CEPSYMED , bylo založeno v roce 2017 jako poslední článek našich předchozích aktivit. Po letech činnosti v občanských sdruženích, státních zdravotnických a školských institucích jsme dospěli k rozhodnutí k vytvoření nestátního zdravotnického zařízení.

 

Od počátku jsme chtěli vybudovat pracoviště, které bude vyhovovat všem našim požadavkům, nechtěli jsme se přizpůsobovat daným prostorám. 

 

V roce 2011 jsme vybudovali první část našeho záměru, a to Sportovní školku Řepy, která měla být v budoucnosti zařazena do projektu Centra psychosomatické medicíny jako předškolní zařízení zaměřené na prevenci psychosomatických onemocnění. Dalším a nejednoduchým úkolem bylo vybrat v hlavním městě lokalitu s vhodným objektem, který by vyhovoval naším požadavkům pro vybudování komplexního centra. 

 

Vždy jsme usilovali o to, najít místo klidné, a čisté, s pozitivní energií, která bude nedílnou součástí při úzdravě našich pacientů a klientů. 

 

V roce 2014 se nám podařilo získat do pronájmu budovu ve vlastnictví Městské části Prahy 17, která dala souhlas s vybudováním tohoto centra a finančně pokryla rekonstrukci  objektu.  My, co by nositelé know-how jsme spolu s architektem dle evropských norem připravili projekt na generální rekonstrukci objektu. Tak jsme se v březnu 2017 nastěhovali do nových, bezbariérových prostor, s podlahovou plochou 1300 metrů čtverečných, vlastním rehabilitačním bazénem, tělocvičnou, ordinacemi, rehabilitačními místnostmi, prostory pro dětské stacionární zařízení. K pohodlí našich klientů dále slouží zahrada, vlastní uzavřené parkoviště

 

Centrum psychosomatické medicíny se nachází v klidné lokalitě s nejčistším ovzduším v Praze, vedle ikonického Řepského kláštera. Jsme přesvědčeni, že samo toto prostředí  hraje velkou roli při úzdravě našich klientů a pacientů. 

 

Jsme pracoviště multioborové - lékaři a zdravotní sestry, psychologové, adiktologové, speciální a sociální pedagogové, sociální pracovníci, rehabilitační pracovníci, plavečtí instruktoři, terapeuti zdravého životního stylu, trenéři a další specialisté. Jsme přímo partnerky propojeni s Klinikou profesora Řeháka, která zajišťuje pro naše pacienty a klienty péči v oblasti somatické medicíny.

 

Naše jedinečnost, a to jak na území Prahy, tak i v rámci ČR, spočívá v komplexnosti péče jak o jednotlivce, tak o rodiny, a to v rámci jednoho zařízení

Náš tým

IMG_6740 (2).JPG

Mgr. Martin Vlček

ředitel společnosti, adiktolog

IMG_6535.JPG

jednatel společnosti, psychiatr

IMG_6670 (2).JPG

Mgr.&Mgr. Veronika Víchová

Psycholog

536A6155_1.JPG

Mgr. Eva Richterová, Ph.D.

Psycholog

el.jpg

Mgr. Linda Kočvarová, MBA

Adiktolog

Magdalénka.jpg

Bc. Magdalena Randáková Modes

Psychiatrická sestra

andrejka.jpg

Andrea Štěpánková

Administrativa

BYM (9).JPG

Jakub Oška

Trenér

BYM (12).JPG

Mgr. Tereza Hoskovcová

Fyzioterapeut

IMG_3263 (2).jpg

jednatel společnosti, psychiatr

img1599469055609.jpg

Mgr. Barbora Romanovská

Psycholog

OS.JPG

PhDr. Oswald Schorm

Psycholog

PHOTO-2021-02-04-10-56-42.jpg

Mgr. Anna Fečíková

Sociálně zdravotní pracovník

20210119_120447.jpg

Simona Valová

Psychiatrická sestra

6edfb9f7-f483-4501-9bb2-a2a34c78fe87.JPG

Adéla Vlčková, DiS.

Administrativa

IMG_7967.HEIC

Zuzana Rousová

Fyzioterapeutka

annakrálová fyzio.jpg

Bc. Anna Králová

Fyzioterapeut